LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

U gjet i plagosur/ Kush është 45-vjeçari me precedentë penalë, tentoi të vriste dy persona në 2007-ën

13 Gusht 2022, 22:09, Kronika CNA
U gjet i plagosur/ Kush është 45-vjeçari me precedentë
Foto nga vendi i atentatit të sotëm

Admir Bejo, është 45-vjeçari që u gjet sot i plagosur në lagjen “1 Maji” të Kuçovës, rreth orës 19:30.

Bejo nuk është një emër i panjohur për autoritetet, pasi rezulton person me precedentë penalë të mëparshëm.

Në vitin 2007, ai së bashku me të vëllanë Ilija Bejo, tentuan që të vrasin 2 vëllezërit Ardian Kundja dhe Saimir Kundja. Ngjarja ndodhi mëngjesin e 26 dhjetorit, në të njejtën lagje ku u gjet sot i plagosur 45-vjeçari.

Ky i fundit dhe Ilija Bejo qëlluan rreth 8 herë pistoletë tip "Berete" ndaj dy vëllezërve Kundja, teksa ato ishin duke dalë nga hyrja e pallatit në të cilin jetonin.

Duke menduar se vëllezërit Kundja kishin mbetën të vdekur, autorët u larguan nga vendngjarja me një automjet tip "Ford Fiesta". Fatmirësisht shënjestrat e atentatit u mbijetuan plagëve.

Një nga pistat e hetimit mendohet të jenë konfliktet e vjetra për një vajzë nga Kuçova që bashkëjetonte prej me shumë se një viti me Ilija Bejon.

Ndërkohë, ky konflikt e kishte zanafillën rreth gjysmë viti më parë dhe mes tyre ka pasur disa përplasje fizike./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga