LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

U ekzekutua ditën e sotme në Vlorë/ Kush është Shpati Lena, i dyshuar për vrasjen e biznesmenit

18 Gusht 2022, 11:31, Kronika CNA

U ekzekutua ditën e sotme në Vlorë/ Kush është Shpati

Një nga viktimat e atentatit të dyfishtë në Vlorë është Shpati Lena.

Ai u ekzekutua me breshëri kallashnikovi, ndërsa po udhëtonte me automjetin ‘Mercedez Benz Class' .

30 plumba, raportohet se janë shkrepur mbi automjetin e viktimave.

Pas ngjarjes një makinë që dyshohet se është e autorëve, tip 'BMW' pa targa e vjedhur në Durrës kohë më parë, është gjetur e djegur në fshatin Çerven, në aksin rrugor Levan-Tepelenë. 

Shpati Lena nuk është emër i panjohur për drejtësinë. Ai së bashku me Ariel Kingji, Kristi Drolli u arrestuan kohë më parë, ndërsa ishin duke lëvizur me automjet në zonën e Ujit të Ftohtë të dyshuar për ngjarjen e ndodhur në 4 gusht 2019 në Plazhin e Vjetër, ku mbeti i vrarë Arben Beqiraj dhe u plagosur djali i tij dhe një i afërm i tyre./CNA.al

Lajmet e fundit nga