LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Aksidentoi për vdekje një këmbësor dhe plagosi tre të tjerë/ Lihet në burg 29-vjeçarja

18 Gusht 2022, 12:56, Kronika CNA
Aksidentoi për vdekje një këmbësor dhe plagosi tre të
Pamje nga aksidenti

Gjykata e Tiranës ka lënë në burg Elinta Garon, 29-vjeçaren që përplasi për vdekje një këmbësor dhe plagosi tre të tjerë.

Gjykata e Tiranës ka caktuar masën 30 ditë “Arrest me burg” deri në kryrjen e ekspertizës auto-teknike të automjetit që ajo drejtonte.

Mësohet se 29-vjeçarja është përlotur në sallë dhe ka deklaruar se nuk është e vërtetë që në momentin e aksidentit ishte duke përdorur telefonin.

Kujtojmë se mbrëmjen e 15 gushtit, Garo përplasi me makinë 4 persona te “Kodra e Diellit”, në Tiranë.

Nga ky aksident mbeti viktimë 60-vjeçari Begzan Hysa, ndërsa u plagosën A. Telhaj, V. Hysa, si edhe një fëmijë me inicialet R.M./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga