LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tafani hapi “thesin” për krimet/ Klodiana Lala: Pse u ngrit në këmbë shteti, kush po e “shiste” prokuroren te banda e Haxhisë

3 Tetor 2023, 14:19, Kronika CNA
Tafani hapi “thesin” për krimet/ Klodiana Lala: Pse u ngrit
Klodiana Lala, gazetarja

Gazetarja Klodiana Lala ka folur për zhvillimet e fundit, pas kërcënimeve që morën dy prokuroret Doloreza Musabelliu dhe Merita Selimi.

E ftuar në Euroneës Albania, gazetarja tha se shteti u ngrit në këmbë pasi Artan Tafani hapi thesin për krimet që ksihte kryer banda e Leart Haxhisë si dhe për palnet që kishte për të ekzekutuar dy prokuroret.

Sipas gazetares, persona afër prokurores Doloreza Musabelliu po e spiunin tek grupi kriminal mbi çdo hap që bentë qoftë në familje apo jashtë shtëpisë.

Klodiana Lala u shpreh se grupi kriminal kishte informacion mbi vendbanimin e prokurores.

Ajo ishte ndjekur këmba-këmbës dhe ishte fotografuar në marketet ku kryente pazar, apo ku nxirrte fëmijët për argëtim.

Çfarë tha i penduari Marjus Tafani që e ngriti kaq shumë në këmbë institucionet shqiptare. Ai tha se dikush pranë prokurores Doloreza Musabelliu po jepte informacion. Të dhënat ishin të natyrës se në çfarë shkolle i dërgonte fëmijët, ku ajo banonte, ku e kishte zonën bashkëshorti i saj avokat, cilat vende frekuentonte, ku nxirrte fëmijët për të pushuar apo lëvizur me biçikletë, cilat markete frekuentonte.

Madje ka patur foto ku prokurorja Musabelliu është fotografuar duke bërë pazar në market.

Ju pyesni që a mund të hetojnë prokurorët kur janë nën presion. A e dini kur nisi revanshi ndaj krimit të organizuar në Itali, kur u vra Falcone dhe Borselino. Uroj të mos të ndodhë asgjë ndaj zyrtarëve të drejtësisë, por pika e vlimit është tani. Është momenti kur prokuroria e Posaçme po bën goditje ndaj peshqëve të mëdhenj të politikës”, tha Lala./ CNA

Lajmet e fundit nga