LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ndihmoi trafikantët e armëve/ Lihet në burg ish-policja e burgjeve

28 Mars 2024, 12:54, Kronika CNA

Ndihmoi trafikantët e armëve/ Lihet në burg ish-policja e

Gjykata ka lënë në burg ish-policen e burgjeve, D.H., e cila akuzohet se ndihmoi grupin që po trafikonte armë. Në qeli janë lënë edhe D.H., M.H., R.N. dhe S.H. 

Policia e Tiranës arrestoi 6 persona, të cilët u kapën me arsenal armësh, që po i trafikonin nga Shkodra drejt kryeqytetit ku do t'i shisnin te grupet kriminale.

Ish-efektivja e Policisë së Burgjeve, D.H., njëra prej të arrestuarve, ka mohuar para hetuesve të ketë pasur dijeni se në makinën e dytë "BMW" ka pasur armë.

22-vjeçarja është shprehur para hetuesve se do të shoqëronin disa persona drejt kryeqytetit.

4 të arrestuarit e tjerë, D.H., M.H., R.N. dhe S.H., kanë kyçur gojën para hetuesve, duke mos treguar asnjë detaj për shitjen e armëve, përfshirë këtu edhe emra të personave ku do të shiteshin në Tiranë.

9 armët e sekuestruara, (4 automatikë dhe 5 pushkë) rezultojnë të jenë të ’97-ës, të magazinuara që në atë kohë, por janë aktive dhe në përdorim./ CNA

Lajmet e fundit nga