LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tritoli në Shkodër/ Zbulohen detaje të reja, dyshohet se “shënjestra” ishte djali i 62-vjeçares

26 Mars 2024, 10:37, Kronika CNA

Tritoli në Shkodër/ Zbulohen detaje të reja, dyshohet se

Detaje të reja kanë dalë në lidhje me shpërthimin me tritol në Shkodër në oborrin e banesës së shtetaset F. S.

Sipas asaj që raportohet në media, dyshohet se vendosja e tritolit ka të bëjë me aktivitetin që kryente djali i 62-vjeçares, shtetasi D. S.

Thuhet se ky shtetas është i përfshirë në një kompani bastesh "online", por kjo është mohuar nga D. D.

“E vetmja punë që bëj është ajo në një kompani internet dhe nuk kam lidhje me asgjë tjetër. Nuk e di se kush mund të jenë autorët, pasi nuk kam asnjë konflikt dhe nuk e di arsyen e kësaj ngjarjeje”, ka deklaruar shtetasi D. S.

Lufta mes grupeve kriminale për dominimin e basteve "online" dyshohet se ka sjellë edhe vendosjen e tritolit në banesën e këtij shtetasi.

Prokuroria dhe policia dyshojnë se D. S. është menaxheri i serverëve të internetit të kompanisë së basteve. Sipas autoriteteve, bëhet fjalë për një parlajmërim që të mos merret më me këtë punë.

Efektivët kanë arritur që të sigurojnë pamjet e momentit të autorit të dyshuar, i cili vjen me një motor me skafandër në kokë dhe pasi hedh lëndën eksplozive në banesën e familjes Sala largohet me shpejtësi.

62-vjeçarja F. S. ka deklaruar se nuk ka konflikte me askënd./ CNA

Lajmet e fundit nga