LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nën hetim administratori i fasonerisë në Elbasan/ Shmangte detyrimet tatimore

26 Mars 2024, 10:33, Kronika CNA

Nën hetim administratori i fasonerisë në Elbasan/ Shmangte

Policia e Elbasanit ka vënë nën hetim italianin me iniciale L. R., 41 vjeç, me detyrë administrator i një fasonerie, pasi tentonte të shmange detyrimet tatimore.

Nën hetim është edhe ekonomisti i firmës A. K., 38 vjeç, i cili ka paraqitur disa herë të dhëna fiktive për vendndodhjen e subjektit, me qëllim për të shmangur detyrimet tatimore.

Njoftimi i Policisë: 

Specialistët për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Financiare të DVP Elbasan referuan materialet në Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin italian L. R., 41 vjeç, me detyrë administrator i një fasonerie dhe për shtetasin A. K., 38 vjeç, me detyrë ekonomist i këtij subjekti, pasi dyshohet se kanë paraqitur disa herë, të dhëna fiktive për vendndodhjen e subjektit, me qëllim për të shmangur detyrimet tatimore. Vijon puna hetimore për dokumentimin e plotë të këtij rasti./CNA 

Lajmet e fundit nga