LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vrasja e Pjerin Xhuvanit/ Rindërtohet skena e krimit

27 Mars 2024, 09:25, Kronika CNA

Vrasja e Pjerin Xhuvanit/ Rindërtohet skena e krimit

Sot Drejtoria e Policisë së Elbasanit ka nisur me përgatitjet për të shmangur qarkullimin e mjeteve në rrugën ku mbeti i vrarë Pjerin Xhuvani.

Gjykata e Apelit pak ditë më parë dha vendimin që të rindërtohet vendi i ngjarjes ku u vra Pjerin Xhuvani, krim për të cilin është akuzuar dhe dënuar Arbër Paplekaj.

Në vendngjarje do të jenë 1 ekspert i Institutit të Policisë Shkencore dhe 2 ekspertë të pavarur që do të rindërtojnë skenën e krimit.

Arbër Paplekaj është dënuar me 22 vite burg për vrasjen e Pjerin Xhuvanit pak ditë para zgjedhjeve të 25 prillit të vitit 2021./ CNA

Lajmet e fundit nga