LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

I shpallur në kërkikm/ Policia kontrolle në banesën e 32-vjeçarit, i arrestojnë të atin

25 Mars 2023, 11:39, Kronika CNA

I shpallur në kërkikm/ Policia kontrolle në banesën e

Policia e Durrësit ka zhvilluar kontrollet për kapjen e personave në kërkim.

Pas kontrollit në banesën e një 32-vjeçari, i cili ishte shpallur në kërkim për plagosje, efektivët gjetën dhe sekuestruar një armë zjarri dhe municione luftarake.

Si pasojë e operacionit policia arrestoi babain e autorit të plagosjes nën akuzën "Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit".

Njoftimi plotë i policisë:

Në kuadër të operacionit “Sukthi’, Policia ushtroi kontroll në banesën e 32-vjeçarit të shpallur në kërkim për plagosje të rëndë me dashje dhe armëmbajtje pa leje.

Gjatë kontrollit në banesën e 32-vjeçarit, Policia gjen dhe sekuestron një armë zjarri pistoletë dhe municion luftarak.

Vihet në pranga babai i 32-vjeçarit, për armëmbajtje pa leje.

Vijojnë kontrollet për kapjen e 32-vjeçarit.

Në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim, shërbimet e Komisariatit të Policisë Durrës, në kuadër të operacionit të koduar “Sukthi”, ushtruan kontroll në banesën e 32-vjeçarit F. D., i shpallur në kërkim, me masë sigurie “Arrest në burg”, në mungesë, për plagosje të rendë me dashje dhe armëmbajtje pa leje.

Gjatë kontrollit, shërbimet e Policisë kanë gjetur dhe sekuestruar një armë zjarri pistoletë dhe dy krehra pistolete me 18 fishekë luftarak, ndërsa 32-vjeçari nuk është gjetur në banesë.

Vijojnë kontrollet për lokalizimin dhe kapjen e 32-vjeçarit F. D.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës, për veprën penale "Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit"./CNA 

Lajmet e fundit nga