LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shpërndanin lëndë narkotike/ Kapet 24-vjeçari i shpallur në kërkim

23 Mars 2023, 08:43, Kronika CNA
Shpërndanin lëndë narkotike/ Kapet 24-vjeçari i shpallur
Foto ilustruese

Në vijim të punës për kapjen dhe vënien përpara përgjegjësisë penale të shtetasve të implikuar në veprimtarinë kriminale në fushën e shpërndarjes së lëndëve narkotike, të goditur në kuadër të operacionit policor të koduar "Restart 14", specialistët e Seksionit për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme dhe Narkotikëve në DVP Korçë, kapën dhe ndaluan njërin nga dy shtetasit e shpallur në kërkim gjatë operacionit, konkretisht:

-K. P., 24 vjeç, banues në Ersekë.

Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë ka urdhëruar ndalimin e këtij shtetasi, për veprën penale "Prodhimi dhe shitja e narkotikëve", kryer në bashkëpunim.

Në kuadër të këtij operacioni, në qytetin e Ersekës u sekuestruan në cilësinë e provës materiale 8.2 kg lëndë e dyshuar narkotike kanabis dhe u arrestuan në flagrancë 3 shtetas, të cilët në bashkëpunim me shtetasit K. P. dhe G. D. (në kërkim), ushtronin aktivitetin kriminal të shpërndarjes së lëndëve narkotike.

Vijojnë hetimet për dokumentimin e plotë të kësaj veprimtarie kriminale dhe për kapjen e 35-vjeçarit G. D./ CNA.al

Lajmet e fundit nga