LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

I armatosur në lokal/ Arrestohet 30-vjeçari

13 Shkurt 2024, 09:18, Kronika CNA

I armatosur në lokal/ Arrestohet 30-vjeçari

Policia ka arrestuar në flagrancë shtetasin L.Ç., 30 vjeç, në një lokal në Mullet.

Gjatë kontrollit fizik këtij shtetasi i është gjetur një armë zjarri pistoletë dhe municion luftarak.

“Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 1, në vijim të punës për parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e armëmbajtjes pa leje, në zbatim të masave të përcaktuara në planin operacional mbarëkombëtar "Sundimi i ligjit", bazuar në informacionet e siguruara në rrugë operative, së në një lokal në Mullet, ndodhej një shtetas i armatosur, kanë organizuar dhe finalizuar operacionin policor të koduar "Customer".

Si rezultat i këtij operacioni, u arrestua në flagrancë shtetasi L. Ç., 30 vjeç, banues në Tiranë.

Shërbimet e Policisë kanë lokalizuar në një lokal në Mullet, shtetasin L. Ç., të cilit gjatë kontrollit fizik i gjetën një armë zjarri pistoletë dhe krehër me municion luftarak, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës material”, njofton policia./ CNA

Lajmet e fundit nga