LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Thellohet bilanci i viktimave në Gazë/ Vriten dy ushtarë izraelitë

21 Nëntor 2023, 08:10, Kosova & Bota CNA

Thellohet bilanci i viktimave në Gazë/ Vriten dy ushtarë

Që prej 7 tetorit vijon lufta ndërmjet Hamasit dhe Izraelit.

Hamasi sulmoi Izraelin, duke vrarë 1200 persona dhe u morën peng mbi 200 të tjerë.

Kundërpërgjigjet me sulme ajrore dhe tokësore të Izraelit kanë lënë mijëra viktima në Gazë, ndërsa numri i tyre vijon të thellohet.

Ministria e Shëndetësisë e Gazës, e drejtuar nga Hamasi, thotë se 13,300 njerëz janë vrarë në Gazë.

Ushtria izraelite ka zbuluar se dje ka humbur në luftë dy ushtarë të tjerë, të moshave 20 dhe 26 vjeç.

Të paktën 383 ushtarë të Forcave të Mbrojtjes izraelite (IDF) janë vrarë në Gaza në gjashtë javët e fundit./ CNA

Lajmet e fundit nga