LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

VIDEO/ Zbulohet tuneli nën spitalin Al-Shifa në Gaza, mësyn ushtria izraelite

20 Nëntor 2023, 12:51, Kosova & Bota CNA
VIDEO/ Zbulohet tuneli nën spitalin Al-Shifa në Gaza, mësyn
Tuneli nën spitalin në Gaza

Forcat e Armatosura të Izraelit kanë publikuar në rrjetet sociale pamje të tunelit që ndodhet nën spitalin Al-Shifa në Gaza.

Siç raportojnë autoritetet izraelite tuneli është 55 metra i gjatë dhe 10 metra nën tokë.

Ushtria izraelite bën me dije se hyrja e tunelit përmban mekanizma të ndryshëm mbrojtës, si një derë rezistente ndaj shpërthimit.

Ndërkohë vijojnë luftimet në Gaza mes Izraelitëve dhe grupit të Hamasit. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë në Gaza, ka shkuar në mbi 13 mijë numri i personave të vrarë atje.

Që nga fillimi i luftimeve më 7 tetor, Izraeli ka humbur 1.200 persona, ndërsa mbi 200 të tjerë mbahen peng nga grupi militant i Hamasit./CNA

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by CNA.al (@cna.lajme)

 

Lajmet e fundit nga