LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Si ta largojmë marksizmin kulturor/ Flet senatori, Ted Kruz në “Fokus”

19 Nëntor 2023, 21:59, Kosova & Bota CNA
Si ta largojmë marksizmin kulturor/ Flet senatori, Ted Kruz në
Ted Kruz

Senatori republikan i Teksasit, Ted Kruz është përballë një beteje të fortë për rizgjedhje në senatin amerikan. Demokratët kanë mbledhur deri tani 100 milionë dollar për fushatën ndaj tij.

Kruz në një intervistë në emsionin “Fokus” nga Robert Papa në CNA foli lidhur librin  e tij “Zgjimi, Si të luftojmë ndaj marksizmit kulturor në Amerikë”. 

Ai thotë se kolegjet ishin vendi ku nisi virusi i marksit nisi, e nga aty vijo me radhë derisa shkon tek shkenca.

“Kolegjet, aty ku nis virusi i marksit. Nga Universitetet  shkon te gjimnazet, shkon te gazetaria, te qeveria, te biznesi. Pastaj te argëtimi, filmat, televizioni, muzika, sporti. Pastaj shkon te shkenca. Kapitulli i fundit i librit shkon te Kina.  Kina ndërlidhet me të gjitha këto. Libri ka dy arsye, e para shpjegon pse e majta radikale marksiste infiltroi të gjitha këto institucione nga brenda tyre, dhe e dyta, të shpalos një plan veprimi. Një plan beteje t’i fitojë mbrpasht këto institucione. Sa i takon Kinës , demokratët panë dollarët atje. Kina, ata janë të zhytur në vrasje, tortura dhe gjenocid. Kanë kampe përqëndrimi me 1 milione ujgurë. Vjedhin pronat intelektuale”, tregoi ai./ CNA

Lajmet e fundit nga