LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Rritet bilanci i tërmetit tragjik/ Shkon mbi 2500 numri i viktimave në Turqi dhe Siri

6 Shkurt 2023, 18:37, Kosova & Bota CNA

Rritet bilanci i tërmetit tragjik/ Shkon mbi 2500 numri i viktimave në

Pas tërmetit të fuqishëm 7.8 ballë, është rritur sërish numri i viktimave në Turqi dhe Siri, duke arritur në të paktën 2509 humbje jete dhe 12136 të plagosur.

Numri total i të viktimave në Siri ka arritur në 968, si dhe 2,403 persona të plagosur, siç raporton CNN.

Ndërsa në Turqi, sipas nënpresidentit Fuat Oktay, numri është rritur në 1,541 dhe 9,733 persona të plagosur.

Kujtojmë se vetëm rreth brenda një ore, Turqia u godit sërish nga 9 tërmete, magnituda e të cilëve varionte nga 3.6 ballë e deri në më të fuqishmin, 5.5 ballë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga