LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Dubai si Venecia, përmbytet nga shirat e rrëmbyeshëm

16 Prill 2024, 15:50, Kosova & Bota CNA
Dubai si Venecia, përmbytet nga shirat e rrëmbyeshëm
Pamje nga përmbytjet në Dubai

Një stuhi e fortë me shi të rrëmbyeshëm dhe breshër është regjistruar në pjesën më të madhe të Emirateve të Bashkuara Arabe.

Stuhia po godet edhe Dubain duke u kthyer në një qytet lundrues, siç tregojnë imazhet dhe videot që qarkullojnë në mediat sociale.

Disa rrugë në të gjithë vendin janë mbyllur për shkak të përmbytjeve.

Drejtuesit e mjeteve në Dubai këshillohen të shmangin rrugën "Al Asayel" dhe rrugën e parë "Al Khail", që ndodhen te Business Bay drejt Jebel Ali, dhe të përdorin rrugë alternative si rruga "Al Khail" dhe rruga "Sheikh Zayed".

Në Ras Al Khaimah, shërbimet e urgjencës kanë mbyllur rrugën nën urën e daljes 129 dhe hyrjen në tregun e Al Kuvajtit.

Në Sharjah është mbyllur unaza për në Kalbah.

Disa rrugë në të gjithë vendin janë mbyllur për shkak të përmbytjeve./ CNA

https://twitter.com/i/status/1780213151985754321

 

Lajmet e fundit nga