LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Irani kërcënon Izraelin me një armë që nuk është përdorur kurrë më parë

16 Prill 2024, 15:33, Kosova & Bota CNA
Irani kërcënon Izraelin me një armë që nuk
Luftime në Lindjen e Mesme

Irani ka lëshuar ditën e sotme një kërcënim ndaj Izraelit.

Zëdhënësi i Komitetit të Sigurisë Kombëtare të Parlamentit iranian, Abolfazl Amouei, lëshoi një paralajmërim.

“Sionistët duhet të sillen në mënyrë racionale, sepse nëse do të ndërmarrin veprime ushtarake kundër Teheranit në përgjigje të sulmit të Iranit ndaj Izraelit, ne jemi gati të përdorim një armë që nuk e kemi përdorur kurrë më parë. Ne kemi plane për të gjithë skenarët dhe do të veprojmë me guxim. Mesazhi ynë është paqja dhe në të njëjtën kohë gatishmëria ushtarake e Iranit.”

Ndërkohë po ditën e sotme, dy dronë të armatosur që u nisën nga Libani shpërthyen brenda territorit izraelit, në zonën Beit Hillel.

Këtë e ka bërë të ditur zëdhënësi i ushtrisë. Sipas raportimeve të mediave, janë tre të plagosur lehtë. /CNA

Lajmet e fundit nga