LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sulmet e Iranit ndaj Izraelit/ Ndërpriten fluturimet

15 Prill 2024, 15:13, Kosova & Bota CNA

Sulmet e Iranit ndaj Izraelit/ Ndërpriten fluturimet

Pasagjerët e linjës ajrore po përballen me anulime ose ndërprerje të fluturimeve drejt Izraelit dhe vendeve përreth pas sulmeve ajrore të Iranit në fundjavë.

Izraeli mbylli hapësirën e tij ajrore të shtunën në mbrëmje pasi Irani nisi sulmin e tij të parë të drejtpërdrejtë në këtë vend. Ajo rihapi hapësirën e saj ajrore herët të dielën në mëngjes, ashtu si edhe Jordania, Iraku dhe Libani, të cilat kishin ndaluar fluturimet për një periudhë.

EasyJet ka pezulluar fluturimet për dhe nga Tel Aviv deri dhe duke përfshirë 21 Prill.

Wizz Air tha se do të rifillonte udhëtimet për në Izrael më 16 prill pasi ndaloi fluturimet për në Tel Aviv të dielën dhe të hënën, por paralajmëroi për ndryshime në orar./CNA 

Lajmet e fundit nga