LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Behgjet Pacolli merr në mbrojtje Ramën/ “Drafti i tij nuk e dëmton Kosovën”

8 Qershor 2023, 22:51, Kosova & Bota CNA
Behgjet Pacolli merr në mbrojtje Ramën/ “Drafti i tij nuk e
Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli

Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli, foli mbrëmjen e sotme për draftin e propozuar nga kryeministri Edi Rama për asociacionin në veri të Kosovës.

Pacolli tha në emisionin e Erla Mëhillit se drafti i Ramës nuk bëhet kurrsesi për të dëmtuar Kosovën.

Ish-presidenti i Kosovës tha se e përshëndet iniciativën, ndërsa shtoi se është dashur të ketë një bashkëpunim me faktorë të tjerë.

“Veprimin e tij nuk e ka bërë absolutisht me qëllim që të dëmtojë Kosovën apo t’i marrë diçka nga pasuria mendore nga meritat e Kurtit. Ai ka pritur deri tani, Rama di diçka më tepër, se është duke ndodhur diçka dhe para kësaj situate pa se është e mundur dhe ka vepruar.

S'e di kush e ka iniciuar, a është konsultuar apo jo me Kurtin, me cilin faktor ndërkombëtar është konsultuara Rama dhe kush është përpiluesi i draftit. Por si iniciativë e përshëndes dhe duke e njohur Ramën, jam i bindur se nuk do bënte asnjë lëvizje që të dëmtonte Kosovën. Kam pasur rastin të punoj Ramën dhe është një njëri që i ka dalë zot Kosovës”, tha Pacolli./ CNA.al

Lajmet e fundit nga