LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Horoskopi, e premte, 3 nëntor 2023/ Çfarë kanë parashikuar yjet për secilën shenjë

2 Nëntor 2023, 22:58, Horoskopi CNA

Horoskopi, e premte, 3 nëntor 2023/ Çfarë kanë parashikuar

Dashi

Ju mund të rishikoni pikëpamjet tuaja për çështjet e vlerave dhe se si ato e formojnë situatën tuaj financiare. Ka mundësi që ka pasur shumë shpërdorime dhe kjo të çon në një ristrukturim të buxhetit, por edhe në atë se si e kushton jetën në përgjithësi, pra ku “shpenzon” dhe për kë. Ndoshta përgjigja mund të gjendet në mjedisin familjar dhe në shtëpi.

Demi 

Dielli në Akrep dhe Jupiteri në shenjën tuaj mund të tregojnë dilema se si ju përshtateni me marrëdhëniet dhe partneritetet. Ju dëshironi një personalitet të pavarur dhe dinamik, por të tjerët duket se nuk ju lejojnë me ndikimin e tyre të fortë. Nga njëra anë dëshironi të jeni të pavarur dhe nga ana tjetër keni nevojë për stabilitet. Dikush nga mjedisi juaj i përditshëm mund t'ju ndihmojë të pastroni mendimet tuaja.

Binjakët 

Ju mund të pyesni veten nëse mënyra juaj e jetesës po ndihmon shëndetin tuaj mendor dhe ndoshta duhet të rimendoni të hiqni dorë nga zakonet e këqija, të përmirësoni dietën tuaj, të ushtroni më shumë dhe të largoheni nga situatat toksike. Ju e njihni vlerën tuaj në mënyrë që të kujdeseni për veten tuaj.

Gaforrja 

Kundërshtimi Diell-Jupiter tregon lëkundje në lidhje me shprehjen tuaj krijuese dhe nevojën për anëtarësim në grup, miqësi dhe kontribut shoqëror. Ata mund të bien ndesh me njëri-tjetrin dhe ju mund të jeni të hutuar se cili drejtim ju përshtatet më shumë.  Mund të provoni rrugën humanitare në krijimtarinë tuaj dhe të përfshiheni në një kauzë bamirësie.

Luani

Nevojat e familjes suaj dhe aspiratat tuaja personale për avancim nuk mund të pajtohen dhe kjo krijon tension. Një rast tjetër është se imazhi publik nuk ka të bëjë fare me personin që realisht je në shtëpi. E gjithë kjo ju krijon tendenca melankolie dhe izolimi sot.

Virgjëresha

Ju mund të shpreheni në një mënyrë që tregon një tendencë për të ekzagjeruar në disa raste. Sot jeni veçanërisht të shqetësuar për fushën e marrëdhënieve tuaja miqësore, ndaj ka mundësi që të ketë konflikte me miqtë tuaj.

Nuk është një ditë shumë e mirë për të ndjekur synime të reja profesionale.

Peshorja

Ju keni një perceptim të ndryshëm për vlerat e jetës në përgjithësi dhe kjo krijon tensione emocionale. Një rast tjetër është që ju vetë bini në konflikt me veten tuaj. Kjo mund të jetë për shkak të ndonjë ngjarjeje që po ndodh në punë që po ju nxjerr jashtë ekuilibrit.

Nuk është një ditë e mirë për të rregulluar çështjet tuaja financiare, pasi nuk mund t'i shihni gjërat qartë dhe objektivisht.

Akrepi

Ju keni një nevojë të madhe për ekuilibër, por kjo nuk shkon mirë me personalitetin tuaj të fortë. E keni të vështirë të bëni kompromise dhe dëshironi që tuajat të arrijnë. Nga ana tjetër, ju keni mundësinë të hapni horizontet tuaja dhe të rishikoni opinionet tuaja.

Përpiquni të jeni më komunikues me partnerët dhe kolegët, nëse nuk dëshironi që atmosfera negative në punë të intensifikohet.

Shigjetari 

Do të kuptoni se gjendja juaj psikologjike ndikon edhe në gjendjen tuaj fizike dhe do t'ju duhet të gjeni mënyra për t'i sjellë të dyja në harmoni. Ju mund të ndjeni nevojën për t'u bërë një lloj shërbimi të tjerëve sepse kështu do të ndiheni më të qetë. Vendi i punës mund të kontribuojë në zgjimin tuaj shpirtëror për diçka që ju shqetëson.

Bricjapi 

Ju dëshironi njohje shoqërore, miqësi dhe bashkëpunim dhe kaloni një pjesë të madhe të kohës duke mos qenë "jashtë". Ju duhet të mbani mend qëllimet dhe ëndrrat tuaja dhe të bëni plane për përmirësimin dhe zhvillimin tuaj. Ndoshta marrëdhëniet e rëndësishme në jetën tuaj do t'ju kthejnë në rrugën e duhur që dëshironi të ndiqni.

Ujori 

Nevoja juaj për avancim profesional është shumë e madhe dhe dëshironi të arrini gjëra të mëdha, megjithatë shtëpia juaj ka nevojë për ju dhe do të dëshironit të kishit kohë për të gjithë. Angazhimet e jetës suaj profesionale nuk ju lënë të afroheni me të dashurit tuaj. Gjeni mënyra për të përmirësuar vendin e punës.

Peshqit


Ju mund të keni nevojë për diçka më të lartë për sa i përket zhvillimit tuaj shpirtëror, por të jeni të mbërthyer në një përditshmëri më praktike dhe më të zakonshme, dhe e gjithë kjo ju krijon tension. Ju e kuptoni se ju duhet të bëni një hap më tej dhe të krijoni rrjete për të ecur përpara në arsim. Kreativiteti juaj është në maksimum, kështu që kjo do t'ju ndihmojë të kanalizoni energjinë tuaj.

Lajmet e fundit nga