LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

CNA.al announces Yuri Kim diplomatic cadre of the year

2022-12-31 17:17:00, Satire Politike CNA
CNA.al announces Yuri Kim diplomatic cadre of the year
US Ambassador, Yuri Kim

CNA.al has decided today that on the 31st, it will announce the cadres of 2022. They will be from the field of politics, media, and activists.

There will be several FRAMES .

As they come to our point of view, we have announced people of diplomacy, politics, officials, politicians, analysts, journalists, but also diplomats.

Among the diplomats, the US ambassador, Mrs. Yuri Kim, shines.

Why are we giving this title to the diplomatic staff to the lady ambassador?

Sepse pa të nuk do të ishte i mundur shkatërrimi i opozitës dhe kthimi i saj në gjendjen që është sot, pa të ne do të kishim ende në krye të PD-së, Lulzim Bashën.

Ishte merita e ambasadores që i kërkoi Lulit të përjashtonte doktorin dhe doktori të ktheheshe në krye të PD-së dhe Luli të ikte. As ne si media, as demokratët nuk e hiqnin dot Lulin.

Do ta kishim në krye të PD-së duke luftuar për fitore dhe betejat e tij të radhës.

Pa ambasadoren Kim kjo do të ishte pamundur, prandaj për situatën që po kalon opozita, gjendjen e saj, largimin e Lulit dhe mbështetjen e pakufijshme ndaj kuadros së madh të shtetit shqiptar, kryeministrit tonë, zotit Edi Rama, ne e shpallim zonjën ambasadore Yuri Kim, kuadron diplomatike të vitit./ CNA.al

Lajmet e fundit nga