LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Adriatik Lapaj threatens him/Bledi Mane replies: I tore the hypocrisy's skin

2023-09-22 22:08:00, Aktualitet CNA

Adriatik Lapaj threatens him/Bledi Mane replies: I tore the hypocrisy's

Adriatik Lapaj has threatened to take Bledi Manen to court after the latter raised doubts that Lapaj launders the money of his father-in-law Alltun Çela, the former president of the court of Saranda.

"You will eat it, brave one. You will have to prove in court who launders money", writes Lapaj in a comment on the post where Bledi Mane casts doubt on Lapaj's money laundering.

"I believe that the criminal and civil suit has come from the poor man. You will eat it, brave one. You will have to prove in court who launders money. Now since you're a skunk, take out that word "suspected". Tell him bluntly that I launder money and I publicly promise to take you to court. We will go to court and we will share it together. You try the money I clean and I go to jail, or you go to jail. Legen.", writes Lapaj in a comment on Manes' post.

Adriatik Lapaj threatens him/Bledi Mane replies: I tore the hypocrisy's

The response of Manes was immediate, asking Lapaj to be careful with the threats.

He even said: "As early as the second day of the establishment of your party, I tore the veil of hypocrisy and you showed yourself how ordinary you are in public communication."

“Adriatik Lapaj qysh ditën e dytë të themelimit të partiçkës tënde të nxorra nga shinat. Fut hundët në një pronë private dhe intimidon, fyen dhe kërcënon një gazetar me fjalët "do ta hash o trim", "tip skuthi", "legen"...

Qysh ditën e dytë të themelimit të partiçkës tënde ta grisa cipën e hipokrizisë dhe e tregove veten sa ordiner je në komunikimin publik. Sa për kërcënime, po ta them ty, vjehrrit tënd të nëmur, Argitës tënde tutore dhe kujtdo tjetër te ajo partiçka jote se keni gjetur personin e gabuar. Kur publicistika ime trondiste themelet e familjeve mafioze Berisha, Fullani, Llalla, Zaganjori, Beqja, Gjingjoni ti ishe ende një Monikë Leëinsky që i bëje gojore servilizmit të Kreshnikut. Ndaj kur të ballafaqohesh me mua rritu fizikisht, zmadhou mendërisht, ndrysho modelin e flokëve, mos vish këpucë me majë, mos përthyej gjunjët kur ecën në asfalt, mos haj djathë lope që në mëngjes dhe mos lexo vetëm librat e Isabelle Allendes. Kujdes edhe një herë me kërcënimet ndaj meje ndërkohë na trego pse vettingu e qëroi me ceremoni vjehrrin tënd të korruptuar dhe kush i pastron paratë e tij, ti apo ndonjë mysybet si puna jote. Takohemi bashkë ku të duash, edhe në gjykatë, edhe te ushqimorja jote, edhe në Sarandë, edhe në Tiranë!” ju përgjigj Mane Lapajt.

Adriatik Lapaj threatens him/Bledi Mane replies: I tore the hypocrisy's

12:31 TODAY

400 mijë euro nga

Ish kryeministri Sali Berisha ka ngritur sot akuza të fort...

Lajmet e fundit nga