LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Deklarata e Ambasadës së SHBA për përplasjet brenda PD-së/ Berisha: E përshëndes

2023-09-22 14:30:00, Aktualitet CNA

Deklarata e Ambasadës së SHBA për përplasjet brenda

Ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas deklaratës së Ambasadës së SHBA një ditë më parë e cila shprehej se nuk ndërhynte në punët e partive politike dhe se nuk i përzgjedh ajo krerët e partive politike.

Gjatë fjalës së tij në kofnferencës, Berisha tha se e përshëndet këtë fakt pasi prej 32 vitesh është përpjekut që të zgjihet me votën e njerëzve.

Gjysma e mesazhit thotë se SHBA nuk ndërhyjnë në punët e brendshme të partive, është në të drejtën e tyre të zgjedhin.

Është pikërisht kjo që unë përshëndes.

Nëse ka një njeri që ka bërë në 32 vite përpjekje që të zgjedhin me votën e tyre njerëzit, ky është Sali Berisha.

Do të kthej një gjë shumë private dhe jo të zakonshme.

Idhulli, çdo njeri ka idhujt e vet, idhulli i jetës time ka qenë Martin Luteri. Unë jam mysliman, sunit, krenar me besimin tim. Por duhet të jem i sinqertë me ju.

Kur unë kam gjetur tezat dhe shkrimet, ai më ka impresionuar në shkallën më të jashtëzakonshme. Dhe më ka ndikuar. Duhet ta lexoni atë. Këtë person.

Për mua, unë nuk jam i krishterë, por ai në fund të fundit ishte shenjtori i antikorrupsionit dhe i ka shërbyer njerëzimit me ato teza ndoshta sa pak kush tjetër.

Por ka një problem tjetër ai, kur vjen puna në raport me ndërgjegjen e tij. Qëndron aq besnik te ndërgjegjja e tij, saqë frymëzon çdo njeri që lufton për të vërtetën.

Unë e thashë se idhull kam Martin Luterin. Kjo është përgjigja për mesazhin”, është shprehur Berisha. / CNA

12:31 TODAY

400 mijë euro nga

Ish kryeministri Sali Berisha ka ngritur sot akuza të fort...

Lajmet e fundit nga