LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Paundi britanik “mund” euron dhe dollarin/ Kursi i këmbimit, 7 tetor 2022

7 Tetor 2022, 08:20, Ekonomi CNA

Paundi britanik “mund” euron dhe dollarin/ Kursi i këmbimit, 7

Paundi vijon të kryesojë në tregun valutor. Euro dhe dollari këmbehen në kuota të ulëta.

Kështu, sot në tregun valutor dollari amerikan blihet me 118.4 lekë dhe shitet 119.7 lekë.

Euro blihet me 116.8 lekë dhe shitet 117.5 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 132.4 lekë dhe shitet me 134 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 119.8 lekë, ndërsa në shitje me 121 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 86 lekë dhe në shitje me 88 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Paundi britanik “mund” euron dhe dollarin/ Kursi i këmbimit, 7

Lajmet e fundit nga