LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Rritet paundi britanik, bie franga zvicerane/ Kursi i këmbimit, 3 tetor 2022

3 Tetor 2022, 08:20, Ekonomi CNA
Rritet paundi britanik, bie franga zvicerane/ Kursi i këmbimit, 3 tetor
Foto ilustruese

Dollari amerikan ka shënuar një rënie të lehtë, ndërsa euro nuk ka pësuar lëvizje.

Në këmbimin valutor shihet një rritje e paundit britanik dhe një rënie e frangës zvicerane.

Kështu, sot në tregun valutor dollari amerikan blihet me 118.4 lekë dhe shitet 119.7 lekë.

Euro blihet me 116.2 lekë dhe shitet 116.8 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 131.5 lekë dhe shitet me 133,8 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 119.7 lekë, ndërsa në shitje me 120.6 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 85.4 lekë dhe në shitje me 88 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./ CNA.al

Rritet paundi britanik, bie franga zvicerane/ Kursi i këmbimit, 3 tetor

Lajmet e fundit nga