LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bie sërish dollari amerikan, euro nuk lëviz/ Kursi i këmbimit, 30 shtator 2022

30 Shtator 2022, 08:12, Ekonomi CNA

Bie sërish dollari amerikan, euro nuk lëviz/ Kursi i këmbimit, 30

Dollari amerikan ka shënuar rënie të ndjeshme, euro nuk ka lëvizur, ndërsa paundi britanik ka regjistruar rritje në këmbimin valutor.

Kështu, sot në tregun valutor dollari amerikan blihet me 118.3 lekë dhe shitet 120 lekë.

Euro blihet me 116.2 lekë dhe shitet 116.8 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 130.5 lekë dhe shitet me 133 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 120.6 lekë, ndërsa në shitje me 121.8 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 85.6 lekë dhe në shitje me 88 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Bie sërish dollari amerikan, euro nuk lëviz/ Kursi i këmbimit, 30

Lajmet e fundit nga