LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bie paundi britanik, rritet lehtë dollari/ Kursi i këmbimit, 28 shtator 2022

28 Shtator 2022, 08:19, Ekonomi CNA

Bie paundi britanik, rritet lehtë dollari/ Kursi i këmbimit, 28

Kështu, sot në tregun valutor dollari amerikan blihet me 120.4 lekë dhe shitet 122.4 lekë.

Euro blihet me 116.2 lekë dhe shitet 116.9 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 128.8 lekë dhe shitet me 132 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 121.4 lekë, ndërsa në shitje me 122.6 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 87.4 lekë dhe në shitje me 89 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Bie paundi britanik, rritet lehtë dollari/ Kursi i këmbimit, 28

Lajmet e fundit nga