LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Bie vlera e Paundit britanik, Euro e nis dobët javën/ Kursi i këmbimit, 26 shtator 2022

26 Shtator 2022, 08:12, Ekonomi CNA

Bie vlera e Paundit britanik, Euro e nis dobët javën/ Kursi i

Euro e ka nisur javën me rënien në tregun valutor.  Më mirë nuk paraqitet as paundi britanik që nga java në javë shënon rënie.

Kështu, sot në tregun valutor dollari amerikan blihet me 119.3 lekë dhe shitet 121 lekë.

Euro blihet me 116 lekë dhe shitet 116.8 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 126.5 lekë dhe shitet me 13. 5 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 121.2 lekë, ndërsa në shitje me 122.5 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 87.4 lekë dhe në shitje me 89.2 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Bie vlera e Paundit britanik, Euro e nis dobët javën/ Kursi i

Lajmet e fundit nga