LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lëvizin monedhat e huaja/ Këmbimi valutor, 19 shtator 2022

19 Shtator 2022, 08:11, Ekonomi CNA
Lëvizin monedhat e huaja/ Këmbimi valutor, 19 shtator 2022
Foto ilustruese

Sot në tregun valutor dollari amerikan blihet me 116 lekë dhe shitet 118 lekë.

Euro blihet me 116 lekë sot dhe shitet me 117.21 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 131.6 lekë, dhe shitet me 133.6 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 119.9 lekë, dhe shitet me 122.9 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 86.4 lekë dhe shitet me 89.4 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Lëvizin monedhat e huaja/ Këmbimi valutor, 19 shtator 2022

Lajmet e fundit nga