LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Euro “ngrin”, Dollari rritet lehtë/ Kursi i këmbimit, 22 shtator 2022

22 Shtator 2022, 08:17, Ekonomi CNA

Euro “ngrin”, Dollari rritet lehtë/ Kursi i këmbimit, 22

Dollari amerikan sot ka shënuar një rritje të lehtë, ndërsa monedha e eurozonës nuk ka lëvizuar.

Rënie kanë shënuar edhe Paundi britanik dhe franga zviceriane.

Kështu, sot në tregun valutor dollari amerikan blihet me 117.5 lekë dhe shitet 118.9 lekë.

Euro blihet me 116.3 lekë dhe shitet 117 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 132  lekë, dhe shitet me 133.3 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 121.2 lekë, ndërsa në shitje me 122.5 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 87 lekë dhe në shitje me 88.8 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Euro “ngrin”, Dollari rritet lehtë/ Kursi i këmbimit, 22

Lajmet e fundit nga