LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Monedhat e huaja pësojnë luhatje të lehta/ Këmbimi valutor, 27 shtator 2022

27 Shtator 2022, 08:15, Ekonomi CNA
Monedhat e huaja pësojnë luhatje të lehta/ Këmbimi valutor,
Foto ilustruese

Në raport me ditën e djeshme, sot këmbimi valutor ka pësuar luhatje të lehta në rritje dhe në ulje.

Euro është rritur vetëm me një lek, ndërsa dollari amerikan me 3 lekë.

Kështu, sot në tregun valutor dollari amerikan blihet me 119.6 lekë dhe shitet 121.2 lekë.

Euro blihet me 116.1 lekë dhe shitet 116.8 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 128.6 lekë dhe shitet me 131.5 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 121 lekë, ndërsa në shitje me 122 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 87.2 lekë dhe në shitje me 89 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./ B.A. - CNA.al

Monedhat e huaja pësojnë luhatje të lehta/ Këmbimi valutor,

Lajmet e fundit nga