LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Monedhat e huaja në “krizë”/ Euro, dollari dhe paundi britanik në rënie

29 Shtator 2022, 08:15, Ekonomi CNA

Monedhat e huaja në “krizë”/ Euro, dollari dhe paundi

Sot në tregun valutor dollari amerikan blihet me 120 lekë dhe shitet 121.7 lekë.

Euro blihet me 116.2 lekë dhe shitet 116.8 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 128.6 lekë dhe shitet me 131.5 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 121.8 lekë, ndërsa në shitje me 122.9 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 87.2 lekë dhe në shitje me 89 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Monedhat e huaja në “krizë”/ Euro, dollari dhe paundi

 

Lajmet e fundit nga