LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Luhatet dollari amerikan dhe paundi britanik, euro nuk lëviz/ Kursi i këmbimit, 1 tetor 2022

1 Tetor 2022, 08:20, Ekonomi CNA
Luhatet dollari amerikan dhe paundi britanik, euro nuk lëviz/ Kursi i
Foto ilustruese

Dollari amerikan ka shënuar një rritje të lehtë krahasim me ditën e djeshme.
Edhe paundi britanik ka regjistruar rritje në këmbimin valutor, ndërsa euro nuk ka lëvizur.

Kështu, sot në tregun valutor dollari amerikan blihet me 118.8 lekë dhe shitet 120.3 lekë.

Euro blihet me 116.2 lekë dhe shitet 116.8 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 131 lekë dhe shitet me 133,2 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 121 lekë, ndërsa në shitje me 122 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 86 lekë dhe në shitje me 88.3 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./ CNA.al

Luhatet dollari amerikan dhe paundi britanik, euro nuk lëviz/ Kursi i

Lajmet e fundit nga