LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bie dollari, euro dhe paundi britanik rriten lehtë/ Kursi i këmbimit, 5 tetor 2022

5 Tetor 2022, 08:17, Ekonomi CNA

Bie dollari, euro dhe paundi britanik rriten lehtë/ Kursi i këmbimit,

Dollari amerikan ka shënuar sot një rënie të konsiderueshme, euro ka një rritje të papërfillshme. Edhe paundi britani ka regjistruar një rritje të lehtë ne tregun valutor.

Kështu, sot në tregun valutor dollari amerikan blihet me 116.8 lekë dhe shitet 118.5 lekë.

Euro blihet me 116.6 lekë dhe shitet 117.4 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 132.9 lekë dhe shitet me 135 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 118.6 lekë, ndërsa në shitje me 120 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 85.5 lekë dhe në shitje me 88 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Bie dollari, euro dhe paundi britanik rriten lehtë/ Kursi i këmbimit,

Lajmet e fundit nga