LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Paundi britanik ngjit sërish shkallët, euro lëviz lehtë/ Kursi i këmbimit, 4 tetor 2022

4 Tetor 2022, 08:17, Ekonomi CNA

Paundi britanik ngjit sërish shkallët, euro lëviz lehtë/

Paundi britani ka shënuar rritje në tregun valutor, një rritje të lehtë gati të papërfillshme ka regjistruar edhe monedha e eurozonës.

Kështu, sot në tregun valutor dollari amerikan blihet me 118 lekë dhe shitet 119.3 lekë.

Euro blihet me 116.3 lekë dhe shitet 117 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 132.9 lekë dhe shitet me 135 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 118.5 lekë, ndërsa në shitje me 120 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 86 lekë dhe në shitje me 88.2 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Paundi britanik ngjit sërish shkallët, euro lëviz lehtë/

Lajmet e fundit nga