LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Ministrja jep lajmin/ Do t'ua japim pensionistëve bonusin e fundvitit

5 Tetor 2022, 21:19, Ekonomi CNA
Ministrja jep lajmin/ Do t'ua japim pensionistëve bonusin e fundvitit
Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj, ka dhënë një lajm të mirë për të gjithë pensionistët, teksa festat e fundvitit po afron.

Ibrahimaj tha në "Report Tv" se pavarësisht krizës ekonomike për shkak të çmimeve, Qeveria do t’i japë si çdo fundvit bonus pensionistëve.

“Që në hartimin e projekt buxhetit deklaruam që bonusi i pensionistëve do jetë aty si zë buxhetor. Përveç indeksimeve do japim edhe bonusin, siç është traditë ndër vite”, theksoi ministrja./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga