LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Monedhat shënojnë një rritje të lehtë, franga zvicerane "në fron"/ Kursi i këmbimit, 30 dhjetor 2022

30 Dhjetor 2022, 08:06, Ekonomi CNA
Monedhat shënojnë një rritje të lehtë, franga zvicerane
Kursi i këmbimit

Monedhat e huaja kanë pësuar një rënie drastike ditët e fundit të vitit, por ditën e sotme ka pasur një rritje të lehtë.

E vetmja nga monedhat e huaja, që ka ruajtur balancën është franga zvicerane, që këmbehet me 114.9 lekë.

Kështu sot, dollari amerikan këmbehet me 106.7 lekë në blerje dhe 107.8 lekë në shitje.

Euro blihet me 113.7 lekë dhe shitet 114.7 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 127.8 lekë dhe shitet me 129.8 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 114.9 lekë, ndërsa në shitje me 116 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 78.6 lekë dhe në shitje me 81 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga