LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Luhatje e papërfillshme e monedhave të huaja/ Me sa këmbehen sot euro, dollari dhe paundi britanik

25 Dhjetor 2022, 08:21, Ekonomi CNA
Luhatje e papërfillshme e monedhave të huaja/ Me sa këmbehen sot
Foto ilustruese

Dollari amerikan blihet me 106.9 lekë dhe shitet me 107.9 lekë.

Euro blihet me 113.7 lekë dhe shitet 114.4 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 128.6 lekë dhe shitet me 130.5 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 114.5 lekë, ndërsa në shitje me 115.4 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 78.5 lekë dhe në shitje me 81 lekë.

Më poshtë iu sjellim kursit e këmbimit për monedhat e tjera./CNA.al

Luhatje e papërfillshme e monedhave të huaja/ Me sa këmbehen sot

Lajmet e fundit nga