LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Monedhat e huaja nuk njohin rritje/ Dollari, euro dhe paundi britanik, sërish në rënie brenda 24 orëve

22 Dhjetor 2022, 08:19, Ekonomi CNA

Monedhat e huaja nuk njohin rritje/ Dollari, euro dhe paundi britanik,

Dollari amerikan blihet me 106.7 lekë dhe shitet me 107.7 lekë.

Euro blihet me 113.6 lekë dhe shitet 114.4 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 128.8 lekë dhe shitet me 130.8 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 115 lekë, ndërsa në shitje me 116 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 78.2 lekë dhe në shitje me 81 lekë./ CNA.al

Monedhat e huaja nuk njohin rritje/ Dollari, euro dhe paundi britanik,

Lajmet e fundit nga