LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Monedhat e huaja në ‘krizë’/ Euro, dollari dhe paundi britanik nuk ndalin rënien, ja me sa këmbehen sot

21 Dhjetor 2022, 08:19, Ekonomi CNA
Monedhat e huaja në ‘krizë’/ Euro, dollari dhe paundi
Foto ilustruese

Sot, me 21 dhjetor 2022, dollari amerikan blihet me 107 lekë dhe shitet me 108 lekë.

Euro blihet me 113.9 lekë dhe shitet 114.7 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 129.7 lekë dhe shitet me 131.5 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 115 lekë, ndërsa në shitje me 116 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 78.5 lekë dhe në shitje me 81.5 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Monedhat e huaja në ‘krizë’/ Euro, dollari dhe paundi

Lajmet e fundit nga