LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Luhatje e papërfillshme e monedhave të huaja/ Këmbimi valutor, 20 dhjetor 2022

20 Dhjetor 2022, 08:19, Ekonomi CNA
Luhatje e papërfillshme e monedhave të huaja/ Këmbimi valutor, 20
Foto ilustruese

Sot, me 20 dhjetor 2022, dollari amerikan blihet me 107.6 lekë dhe shitet me 108.6 lekë.

Euro blihet me 114.3 lekë dhe shitet 115 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 130.3 lekë dhe shitet me 132 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 115.4 lekë, ndërsa në shitje me 116.3 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 78.6 lekë dhe në shitje me 81.7 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Luhatje e papërfillshme e monedhave të huaja/ Këmbimi valutor, 20

Lajmet e fundit nga