LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Monedhat e huaja "nuk ngrenë kokë"/ Kursi i këmbimit sot, 23 dhjetor 2022

23 Dhjetor 2022, 08:07, Ekonomi CNA

Monedhat e huaja "nuk ngrenë kokë"/ Kursi i këmbimit

Prej disa ditësh monedhat e huaja nuk po njohin rritje.

Dollari amerikan blihet me 107 lekë dhe shitet me 108 lekë.

Euro blihet me 113.6 lekë dhe shitet 114.3 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 128 lekë dhe shitet me 130.8 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 114.3 lekë, ndërsa në shitje me 115.2 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 78.3 lekë dhe në shitje me 81 lekë./CNA.al

Lajmet e fundit nga