LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bie ndjeshëm paundi britanik, euro barazohet me frangën/ Kursi i këmbimit, 27 dhjetor 2022

27 Dhjetor 2022, 08:17, Ekonomi CNA

Bie ndjeshëm paundi britanik, euro barazohet me frangën/ Kursi i

Dollari amerikan këmbehet me 106 lekë, euro ka prekur kuotat e 113 lekëve.

Rënie të konsiderueshme ka shënuar paundi britanik. Sot këmbehet me 128 lekë.

Kështu sot me 27 dhjetor 2022, dollari amerikan blihet me 106.4 lekë dhe shitet me 107.5 lekë.

Euro blihet me 113.5 lekë dhe shitet 114.2 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 128.1 lekë dhe shitet me 129.7 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 113.8 lekë, ndërsa në shitje me 114.8 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 78.3 lekë dhe në shitje me 80.5 lekë./CNA.al

Bie ndjeshëm paundi britanik, euro barazohet me frangën/ Kursi i

Lajmet e fundit nga