LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Vendet vakante në KLGJ dhe KLP/ Ambasada e SHBA-së, thirrje magjistratëve

16 Gusht 2023, 11:01, Aktualitet CNA

Vendet vakante në KLGJ dhe KLP/ Ambasada e SHBA-së, thirrje

Ambasada e SHBA-së nxit të gjithë magjistratët që të aplikojnë për vakancat në Këshillin e Lartë Gjyqësor dhe Këshillin e Lartë të Prokurorisë.

Në postimin e ambasadës së SHBA-së thuhet se ky është një çast i rëndësishëm për sistemin e drejtësisë në Shqipëri për të siguruar përparim të vazhdueshëm.

Thirrja për magjistratët është që të mos humbasin mundësinë për të dhënë kontribut në një reformë në drejtësi që është efektive, transparente dhe e drejtë.

Afati i fundit i aplikimeve është të hënën, në datën 4 shtator 2023.

Ambasada e SHBA nxit të gjithë magjistratët e kualifikuar për të shërbyer në Këshillin e Lartë Gjyqësor dhe Këshillin e Lartë të Prokurorisë të aplikojnë për vendet e lira në KLGJ dhe KLP. Ky është një çast i rëndësishëm për sistemin e drejtësisë në Shqipëri për të siguruar përparim të vazhdueshëm dhe ruajten e parimeve përcaktuese të reformës në drejtësi. Mos e humbisni mundësinë për të dhënë kontribut në një reformë në drejtësi që është efektive, transparente dhe e drejtë – në emër të kolegëve tuaj magjistratë dhe qytetarëve shqiptarë.

 Afati i fundit i aplikimeve: e hënë, 4 shtator, 2023

 Për KLGJ: https://bit.ly/3OENpAA

 Për KLP: https://bit.ly/3qCqfTq”, shkruan ambasada e SHBA-së./ CNA

Lajmet e fundit nga