LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Pakoja e madhe”/ Rama: U shpërblyen të gjitha kategoritë e Forcave të Armatosura dhe 1.000.000 qytetarë

20 Janar 2023, 12:05, Aktualitet CNA

“Pakoja e madhe”/ Rama: U shpërblyen të gjitha

Kryeministri Edi Rama është zbuluar se nga Pakoja e Madhe e shpërndarë nga qeveria, janë shpërblyer të gjitha kategoritë e Forcave të Armatosura dhe 1.000.000 qytetarë të tjerë.

Nëpërmjet një postimi në rrjete sociale ai ka bërë të ditur se nga pakoja e madhe ka përfituar edhe Orkestra e re Frymore e FA-së.

Nga Pakoja e Madhe u shpërblyen edhe të gjitha kategoritë e Forcave të Armatosura, përfshirë edhe Orkestrën e re Frymore të FA, një krijesë e rilindur pas dekadash, si pjesë e zhvillimit dhe modernizimit të vazhdueshëm të ushtrisë sonë.1.000.000 qytetarë kanë përfituar nga Pakoja e Madhe, e cila ua ka bërë më të lehtë këtë dimër të vështirësuar për mbarë Europën nga inflacioni i luftës”, shkruan ai./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga