LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Dosjet e ish-zyrtarëve që “vlojnë” në SPAK/ Gazetari paralajmëron: Priten arrestime

19 Janar 2023, 22:54, Aktualitet CNA

Dosjet e ish-zyrtarëve që “vlojnë” në SPAK/

Gazetari Eni Ferhati paralajmëroi se në muajin shkurt priten arrestime të zyrtarëve të lartë.  

Në një intervistë për gazetaren Erla Mëhilli në emisionin  “Noë”, Ferhati u shpreh se SPAK ka regjistruar dhjetëra dosje  me abuzime tenderash publikë  dhe dosje që përfshijnë ish-kryeministra, ish-deputetë dhe zyrtarë aktualë.

Nisur nga veprat penale që ka regjistruar SPAK ka ish-kryeministra, ish-deputetë, zyrtarë aktualë. Ka dosje të abuzimeve me tenderët publikë, që përbëjnë 40-50 për qind e rasteve që janë denoncuar nga kompanitë që kanë humbur në tenderë. Pritet që këtë muaj ose edhe në shkurt për disa dosje shumë të mëdha të kemi edhe arrestime. Dosje si ajo e sterilizimit, por edhe të tjera për të cilat SPAK i ka përfunduar të gjitha afatet dhe nuk ka më asnjë justifikim. SPAK duhet të merret me këta në detyrë jo vetëm me ishat”, tha gazetari.

 

Lajmet e fundit nga