LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shpallja non-grata, "makthi" i zyrtarëve të lartë/ Kim: Nuk po i zë gjumi nga frika

19 Janar 2023, 21:38, Aktualitet CNA

Shpallja non-grata, "makthi" i zyrtarëve të lartë/ Kim:

Ambasadorja Yuri Kim ka zbuluar se shumë zyrtarë të lartë të shtetit nuk po i zë gjumi nga frika mos shpallen non-grata.

Ajo i bëri thirrje prokurorëve dhe gjyqtarëve që të vijojnë punën e tyre lidhur me hetimin e këtyre personave.

“Tregojnë historinë e zyrtarëve të lartë të shqetësuar. Kam dëgjuar plot histori për njerëz që nuk i zë gjumi, duke vrarë mendjen nëse e kanë radhën ata për shpalljen tjetër non-grata apo për ndjekje penale. Dhe nëse je i shqetësuar, me shumë gjasë ke arsye të forta për t’u shqetësuar. Dhe do t’iu thoja përsëri të gjithë prokurorëve, gjyqtarëve, hetuesve, bëni punën tuaj”, tha ajo./ CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga