LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përmbytjet në Lezhë dhe Durrës/ Meta: Dëshmi e korrupsionit të “Rilindjes”

19 Janar 2023, 15:27, Aktualitet CNA
Përmbytjet në Lezhë dhe Durrës/ Meta: Dëshmi e
Foto ilustruese

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka reaguar për situatën e përmbytjeve në Lezhë dhe Durrës.

Meta ka hedhur akuza ndaj qeverisë dhe bashkive duke thënë se përmbytjet janë dëshmi të korrupsionit dhe braktisjes së qytetarëve.

Situata kritike në Lezhë me përmbytjet, e paralajmëruar prej kohësh, është dëshmi e korrupsionit dhe e braktisjes së qytetarëve nga Bashkia dhe Qeveria!

Të lënë në harresë dhe në vetmi përballë kësaj drame, qytetarët e Lezhës meritojnë menjëherë ndihmë në mbrojtje të jetës dhe pronave të tyre!

14 Maji është dita për t’u ndarë nga “Rilindja” që vjedh në verë fondet e kanalizimeve dhe të përmbyt në dimër pa mëshirë!”, shkruan Meta në rrjetet sociale.

Ndërsa të njëjtin reagim ka patur edhe për situatën në Fushë Draç në Ishëm të Durrësit, ku sërish ka akuzuar qeverinë se ka vjedhur investimet.

Ja si përfundojnë investimet e vjedhura të "Rilindjes" në Bashkinë e Durrësit!14 Maji”, shkruan Meta./ CNA.al

Lajmet e fundit nga