LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Stuhia e shiut lë pa drita disa zona/ OSHEE: Skuadrat janë në terren

19 Janar 2023, 17:18, Aktualitet CNA
Stuhia e shiut lë pa drita disa zona/ OSHEE: Skuadrat janë në
Foto ilustruese

Rrebeshet dhe stuhia e shiut ka lënë pa drita disa zona rurale në të gjithë vendin.

Lidhur me këtë situatë ka edhe një reagim nga OSHEE, e cila informon se skuadrat ndodhen në terren për rikthimin e energjisë elektrike.

“Informacion i OSHEE

Për shkak të stuhisë ka pasur shkëputje të energjisë në disa zona rurale.

Skuadrat janë në terren për riparimin e defekteve dhe rikthimin e furnizimit me energjielektrike në një kohë sa më të shkurtër”, thuhet në njoftimin e OSHEE-së, të publikuar nga zv.kryeministrja Belinda Balluku./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga