LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Yuri Kim, optimiste për vizat 10-vjeçare drejt SHBA-së/ "Shqipëria është në rrugën e duhur"

19 Janar 2023, 21:11, Aktualitet CNA

Yuri Kim, optimiste për vizat 10-vjeçare drejt SHBA-së/

Ambasadorja e SHBA-së në Shqipëri, Yuri Kim është shprehur se Shqipëria është në rrugën e duhur për përfitimin e vizave dhjetë-vjeçare me SHBA-në. 

Në një intervistë pë gazetarin Sokol Balla ajo tha se nuk mund të bëjë një parashikim të saktë se kur mund të vendosen vizat, por dhjetë vitet e ardhshme shihen me optimizëm.

"Varet nga çfarë ndodh në Shqipëri. Por mund të them këtë. Kur japim, kur vendosim të japim viza dhjetë-vjeçare, kuptimi është që jemi optimistë për dhjetë vitet e ardhshme. Nuk bëj dot parashikim se kur saktësisht do të mund të udhëtojmë pa viza fare, por mund të them se jemi në drejtimin e duhur. Një nga këta tregues është tregtia, biznesi midis Shteteve të Bashkuara dhe Shqipërisë”, tha Kim./CNA.al

Lajmet e fundit nga